2021 Ehliyet Sınav Sonuçları | Samsun Sürücü Kursu | Samsun Psikoteknik 

2021 Ehliyet Sınav Sonuçları


2021-09-09 / Samsun Sürücü Kursu


Ehliyet sınav sonuçları MEB tarafından ilan ediliyor. Ehliyet almak isteyen adaylar e sınav ile kayıtlı oldukları merkezlerde sınava tabi tutuluyor. Peki, MEB e sınav sonuç sorgulama nasıl yapılır? İşte 2021 ehliyet sınav sonuçları sorgulama sayfası…

Belirli aralıklarla gerçekleştirilen ehliyet sınavları artık genellikle e sınav olarak yapılıyor. Adaylar kendilerine belirtilen merkezlere giderek adlarına oturum açılmış olan bilgisayara geçiyor. Burada kimlik kontrolleri yapıldıktan sonra kişiler bilgisayar üzerinden şıkları işaretliyorlar.

Sınavda tamamlandıktan sonra bilgisayar üzerinden “sınavı bitir” diyen kişinin sınavı sona ermiş oluyor. Dileyen aday sınavın hemen sonrasında e-sınav olduğu için sonuçları sorgulayabiliyor. Peki, sorgulama hangi adresten yapılıyor?

EHLİYET SINAV SONUÇLARI 2021 MEB E SINAV SONUÇ SORGULAMA SAYFASINDA

Sınava katılan aday TC kimlik numarasını ve güvenlik kodunu yazdıktan sonra sonuç bilgisine ulaşabiliyor. 70 ve üzeri alan adaylar başarılı olarak kabul ediliyor. Yani 50 soru içerisinden 35 tanesini doğru yapanlar sınavı geçmiş oluyorlar. 35 doğrunun altında olanlar ise bir kez daha sınava girmek durumunda kalıyorlar.

Ehliyet Sınav Sonucu Sorgulamak İçin Tıklayın

 
Samsun Sürücü Kursu 2021© | Tüm Hakları Saklıdır.
Desing: Ozi Web Ajans