C - C1 - C1E - CE Sınıf Ehliyet Belgeleri | Samsun Sürücü Kursu | Samsun Psikoteknik 

C - C1 - C1E - CE Sınıf Ehliyet Belgeleri


C sınıfı Ehliyet Belgeleri

 

Azami yükü 12.000 kilogramı aşan kamyonlar C sınıfı ehliyet Asgari yaş sınırı 21'dir ve B sınıfı ehliyet ile deneyim gerektirir. C ehliyet sınıfı 5 yıl geçerlidir.CE sınıfı Sürücü Belgeleri

"CE" sınıfı sürücü belgesi, ağırlığı 12000 KG'den fazla olan ve yüklü ağırlıkta bir römork veya yarı römork (TIR) ​​içeren kombine bir aracı kullanan herkese verilir. Tamamlanacak. C sınıfı ehliyetlerde kullanılan araçlar için geçerlidir.

CE sınıfı ehliyet ile M, B, BE, B1, C, C1, C1E ve F ehliyet sınıflarına aittir. Yaş sınırı 21 yaş ve üzeri olup, C Sınıfı ehliyet tecrübesi gerektirir. EC lisansı 5 yıl geçerlidir.

 

C1 Sürücü Belgeleri

Kamyon" B Ehliyeti. C1 lisansı 5 yıl geçerlidir.

 

C1E Sınıfı Sürücü Belgeleri

 Azami ağırlığı 750 kg'ın üzerinde olan römork veya yarı römorkları, C1 Sınıfı ehliyete sahip araçları ve toplam ağırlığı 12.000 kg veya daha az olan ve azami araç ağırlığı 3.500 olan araçları kapsar. Kilogram üzeri B Sınıfı sürücü belgelerinde kullanılır. Brüt ağırlığı 12.000 kilogramdan fazla olmayan römork veya yarı römork içeren araç sürücülerine verilir. Yaş sınırı 18 olarak belirlenmiştir. Deneyim şartı, en az bir Grup C1 sürücü belgesine sahip olmanız gerekir.

 
Samsun Sürücü Kursu 2021© | Tüm Hakları Saklıdır.
Desing: Ozi Web Ajans