SRC 1-2-3-4-5 Sınıfı Ehliyet Belgeleri | Samsun Sürücü Kursu | Samsun Psikoteknik 

SRC 1-2-3-4-5 Sınıfı Ehliyet Belgeleri


 
Gerekli Belgeler:
  • 4 adet resim
  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  • Sürücü Belgesi
İletişim: 0362 431 40 10

 

Src belgesi yolda ticari araçlar için zorunlu bir belgedir.Ehliyetten farklıdır.Sürücüler ticari araç kullanmak istiyorlarsa bu belgeyi almaları gerekir. SRC türlerine göre nıflandırılır ve mesleki alanları da farklıdır.

src, Sürücü'nün kısaltması, Ulaştırma Bakanlığı tarafından yayınlandı. Bir sınava girebilirsiniz ve bazı insanlar sınavsız girer. Sınavsız geçmek için ehliyetinizin tarihini belirtmeniz ve bir başvuru yazmanız gerekir. Test tarihini ve gerekli tüm bilgileri Ulaştırma Bakanlığı'nın web sitesinde kolayca bulabilirsiniz.

Src sertifikasının sınıflandırmaları nelerdir? Dediğimiz gibi Belge

faaliyet alanlarına ayrılmıştır. Sınavdan muaf olanlar veya başarılı olanlar, alkları Src belgesini mutlaka bildireceklerdir. Src sertifikaları aşağıdaki gibidir:

Src1 sertifikası: Ticari bir aracın ulusal taşımacılık ile aynı zamanda uluslararası taşımacılık faaliyetleri için alması gereken bir sertifikadır.
Src2 sertifikası: Sadece iç nakliye için ticari araçlardan alınabilen bir belgedir.

Src3 belgesi: Ticari araçların yurt dışına mal ve eşya taşıması için alması gereken, yurt içinde de eşya ve eşya taşıyabilecekleri bir belgedir. Belge
Src4: Bu belge sadece ülke içinde mal ve eşya taşıyan kişiler tarafından kullanılır. Sertifika

Src 5: Tehlikeli madde içeren ticari araçlar için zorunlu bir belgedir. Gördüğünüz gibi, Src sertifika türü 5'e lünmüştür.
Src sertifika sınavı nasıl yapılır?

Bu belgeyi kontrol etmeden almanın bir yolu var dedik.Ancak yeni ehliyet sahibi çoğu sürücü bu belgeyi sınavı geçmenin önemli olduğu bir sınavdan alıyor ve hatta bunu öğreten ve Src sınavına hazırlanan kurumlar bile var.

numaralı sınavda toplam 50 soru receksiniz. Bu sorunlar, src 5 dışındaki diğer src parçalarının birleşimine dahildir. Sınavı geçmek için 60 puana ihtiyacınız var. Başka bir deyişle, en az 30 soruyu doğru cevaplamalısınız. Diğer 40 soru src 5 için ayrı olarak sorulur. Sınav 11 il merkezinde yapılıyor. E-devlet üzerinden sorgulama yapabilir veya yetkili eğitim kurumlarından bilgi alabilirsiniz.

 
Samsun Sürücü Kursu 2021© | Tüm Hakları Saklıdır.
Desing: Ozi Web Ajans